Objednávky


V této sekci uvidíte své budoucí  objednávky, tedy to, co si lidé objednali, a vše jednoduše zpracujete jedním kliknutím. Pamatujte, že objednávky mohou mít různou podobu, záleží na tom, jak si nastavíte systém. Možnosti jsou

  • Objednávky s možností dodání
  • Objednávky s možností vyzvednutí / s sebou
  • Objednávky, které vyžadují potvrzení
  • Objednávky, které lze přijmout, pouze je-li otevřena vaše restaurace nebo obchod

Na kartě objednávky najdete informace o všech vašich objednávkách. Objednávku můžete také přidat ručně, pokud vám zákazník zavolá telefonicky nebo objednávky prostřednictvím chatu nebo e-mailu. Tato část systému je nejdůležitější ve vaší nové dodávce.

 

 

Seznam objednávek obsahuje potřebné informace potřebné k jejich zpracování. Chcete-li zobrazit konkrétní objednávku, klikněte na „podrobnosti“ a podívejte se, co si zákazník objednal. Podrobnosti zde budou přidány automaticky, když někdo zadá objednávku z vaší stránky. V závislosti na nastavení systému může systém umožnit nebo zakázat lidem zadávání objednávky. Svůj objednávkový web můžete nastavit tak, aby přijímal objednávky ve 4 různých strategiích:

  1. Vždy otevřené - Váš klient může objednávku zadat kdykoli
  2. Otevírací doba - Váš klient může zadat objednávku pouze ve vaší pracovní době
  3. Budoucnost - Váš klient může zadat objednávku v budoucnosti (například na následující den)
  4. Otevírací doba a budoucnost - Váš klient může zadat objednávku ve vaší pracovní době s dodáním dnes, nebo vybrat datum v budoucnosti s dodáním na vybranou hodinu

S vybranou strategií se rozhodnete, kdy váš klient může zadat objednávku. Můžete ji používat každý den nebo ji použít k generování budoucích objednávek.

Pokud si vyberete otevírací dobu a budoucí strategii, váš klient si bude moci vybrat datum a čas doručení. Pokud zadá objednávku na stejný den, bude moci vybrat pouze čas, který je v souladu s vaší dodací lhůtou v minutách. Řekněme, že vaše objednávky doručujete za 90 minut a to je to, co jste nastavili v nastavení doručování. Klient bude mít na výběr možnost „Co nejdříve“, ale pokud si chce vybrat konkrétní hodinu, systém mu umožní vybrat sloty 90 minut a více od aktuálního času.

V závislosti na výběru strategie systém zkontroluje, zda je dostatek času na doručení objednávky ještě dnes a pokud povolíte objednávání na další dny. Na základě tohoto systému umožní nebo zakáže zadání objednávky. Vyberte prosím svou strategii

Každá jednotlivá objednávka přicházející do systému má status „Nový“, který vás informuje, že objednávka přišla do systému a nikdo se jí nedotkl. Po vyzvednutí objednávky byste měli změnit stav na „Připravuje se“

VAROVÁNÍ!

Změny stavu vedou k zasílání relevantních informací klientovi. Obdrží oznámení o změně stavu a provedení objednávky.

 

Status platby

Stav platby určuje, zda byla objednávka zaplacena nebo ne, v závislosti na tom, kterou platební možnost si zákazník vybral.

 

 

Chcete-li zjistit, co přesně zákazník vybral (podrobně), zkontrolujte jej na kartě s podrobnostmi o objednávce:

 

 

Platební kanály lze změnit, pokud si zákazník například vybral Stripe, ale z nějakého důvodu se rozhodli místo toho platit v hotovosti; mohou změnit způsob platby na jiný kanál.

VAROVÁNÍ!

V případě automatických platebních kanálů, jako je Stripe, se tyto stavy AUTOMATICKY změní poté, co platební systém obdrží informaci o změně stavu na kladnou (nebo zamítnutou). Pokud objednávka s vybranou elektronickou platbou nezměnila svůj stav na zaplaceno, znamená to, že potvrzení o platbě dosud nebylo doručeno.

 

Doručení

Tato možnost se používá k určení, kdo doručí naši objednávku. Umožňuje vám vybrat předdefinovanou doručovací osobu nebo společnost třetí strany. Tuto možnost nemusíte používat ke zpracování vaší objednávky, ale pokud se rozhodnete pro vás, vytvoří se svými klienty úžasný zážitek. Zákazníci budou informováni o stavu doručení a budou mít možnost sledovat objednávku.

 

 

 

Pokud nemáte řidiče / doručovatele, můžete jej přidat uvedením kontaktních údajů.

 

 

Při přidávání dodavatele poskytujeme údaje o dodavateli, které jsou nezbytné pro splnění jejich objednávky.

Dodavatel obdrží nový úkol. V e-mailu mají informace o místě objednávky a telefonní číslo pro zákazníka. Poté si mohou zobrazit objednávku a zkontrolovat podrobnosti. Pokud byla objednávka doručena bez problémů